ЗАТОПИЛО КВАРТИРУ? Алгоритм дій!
Погодьтеся, що кожен третій в Україні стикався з цією проблемою. Та незалежно від того, хто є винуватцем затоплення (ЖЕК чи сусіди) і за які сталося залиття, ви маєте право відповідно до статті 22 ЦК України вимагати відшкодування завданих збитків.
Пропонуємо вам ПОРЯДОК ДІЙ у такій ситуації
Зафіксуйте факт затоплення на фото чи відеокамері. Щоб ваші фото-, відео - зйомки могли бути доказом у суді, необхідно, щоб на них стояла інформація.
Документально зафіксуйте факт затоплення. Зверніться до ЖЕК-у або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується ваш будинок, і складіть акт про залиття квартири.
Здійсніть оцінку нанесених збитків. Таку оцінку розглядають незалежні експертні або експертні організації, після чого без неї в суді буде неможливо довести суму збитків.
Виявіть хто винуватець затоплення. Не завжди винуватцем залиття є сусіди з деревом, часто це відбувається внаслідок неналежного стану, перевірку трубки якої повинні виконувати ЖЕК. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події, про що також відобразити документально.
Спробуйте домовитись з винуватцями. Направте на адресу винуватців письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій запропонуйте врегулювати без звернення до суду.
Звертайтеся в суд. Якщо винуватці відмовляються в добровільному порядку відшкодувати збитки, вам необхідно звернутися з позовною заявою до суду за місцем заподіяння шкоди.