Юридична консультація з приводу переміщення військовослужбовців на інші посади чи місцевість

Юридична консультація з приводу переміщення військовослужбовців на інші посади чи місцевість

Юридична консультація з приводу переміщення військовослужбовців на інші посади чи місцевість

Численні питання військовослужбовців стосуються питань можливості переміщення по службі, переміщення в іншу місцевість, в тому числі в населений пункт, де проживає родина військовослужбовця або за станом здоров’я .

Пункти 82, 110, 113 Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» встановлює порядок переміщення військовослужбовців. 

Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

· між з’єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями – наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування;

· між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, – наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;

· між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, – наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з’єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з’єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.

Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці.

Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

· дружини (чоловіка);

· його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей – учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;

· непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);

· братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.

Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, здійснюється командирами з’єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.

Призначення військовослужбовців на посади здійснюється на рівнозначні та нижчі посади, в тому числі у зв’язку за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії та за сімейними обставинами – на особисте прохання.

Переміщення військовослужбовця за станом здоров’я або за станом здоров’я членів його сім’ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

За результатом розгляду звернення рекомендуємо:

1. Повторно звернутися із рапортом до посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, до якого долучити відповідні документи, які підтверджують необхідність переміщення на нове місце військової служби.

2. Одночасно звернутися із усною скаргою (зверненням) на електронну пошту Міністерства оборони України: zvernmou@post.mil.gov.uavzg@mil.gov.ua. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання військовослужбовця, викладено суть скарги. На письмовому зверненні має бути підпис заявника та дата. Строк розгляду – один місяць. Контролювати процес можна за номером (044) 253-11-56. У тексті звернення потрібно зазначити, що скарга подається на підставі п. 110 Дисциплінарного статуту ЗСУ на неправомірні дії / бездіяльність стосовно військовослужбовця з боку командирів або інших військовослужбовців. Це важливо зазначити, оскільки ст. 1 Закону "Про звернення громадян" забороняє звертатися військовослужбовцям щодо питань службової діяльності.

3. Одночасно звернутися із усною скаргою на гарячі лінії Міністерства оборони України за цими номерами: 0-800-500-442, 0-800-500-410, 044-454-44-99.