ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ?
За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії Р(М)ТЦК та СП або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації (абзац 1 пункту 58 Постанови №560).
Щодо заброньованих осіб, то таку відстрочку мають оформити за свого працівника органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (абзац 2 пункту 58 Постанови №560).
ЗАЯВА ТА ДОКУМЕНТИ ЩОДО ВІДСТРОЧКИ МОЖУТЬ БУТИ НАПРАВЛЕНІ У ТЦК ТА СП ПОШТОЮ!
У цьому питанні ми користуємося судовою практикою, відповідно до якої ТЦК не має права відмовитися розглядати заяву про надання відстрочки від призову лише через те, що така заява була направлена поштою.
Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при Р(М)ТЦК та СП (відокремлених відділах) утворюються комісії (пункт 57 Постанови №560). СКЛАД КОМІСІЇ:
Голова комісії – керівник Р(М)ТЦК та СП (відокремленого відділу);
ТАКА КОМІСІЯ НЕ РОЗГЛЯДАЄ питання надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації заброньованим на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями (пункт 57 Постанови №560).
Члени комісії – представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія ЗОБОВ'ЯЗАНА розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом 7 днів з дати надходження, АЛЕ не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
ДО УХВАЛЕННЯ КОМІСІЄЮ РІШЕННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИЙ НЕ ПІДЛЯГАЄ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, НА ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД.
Якщо вам відмовили у відстрочці, таке рішення ми виможете оскаржити у судовому порядку.