Відповідальність за неявку до ТЦК та СП після отримання повістки

Відповідальність за неявку до ТЦК та СП після отримання повістки

Громадян, які по віку підлягають призову на військову службу, можуть мобілізувати. Разом з тим, вручення повістки не завжди означає мобілізацію військовозобов’язаного того ж дня. Законодавство України передбачає декілька видів повісток, і якщо у документі йдеться про необхідність з’явитися у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (надалі – ТЦК та СП) – це не завжди означає відправку одержувача повістки на військову службу.

Так, за ігнорування повістки в період воєнного стану в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, у деяких випадках за неявку у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки особу можуть оштрафувати, а в деяких випадках можлива і кримінальна відповідальність

Вид покарання залежить від виду повістки, яка була проігнорована.

Якщо особа у зазначений у повістці час не з’явилася до ТЦК та СП, це вважається порушенням правил мобілізації. За це передбачено такі санкції:

🔶адміністративна відповідальність настає за статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в розмірі від 1700 до 3400 грн. (3400-5100 грн. для посадовців), якщо йдеться про повістку для уточнення облікових даних або проходження медкомісії;

🔶кримінальна відповідальність, що настає у випадку неявці по повістці на відправку у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років може настати за статтею 336 Кримінального кодексу України, якщо особі вручено «бойову» повістку і вона не з’явилася до місця збору.

Більше того, станом на сьогодні є реальні вироки які застосовують ст. 336 ККУ шляхом позбавлення волі осіб, які ухилялися від мобілізації.