ВІДМОВА ВІД ПОВІСТКИ: ЯКІ НАСЛІДКИ?
Військовий стан та загальна мобілізація продовжуються, не втрачає актуальності тема вручення повісток. Законом передбачено обов’язок громадян прибувати за викликом до ТЦК та СП. Підставою для прибуття є належним чином складена та вручена повістка.
ХТО МАЄ ПРАВО ВРУЧАТИ ПОВІСТКУ?
- органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності, управителі багатоквартирних будинків та безпосередньо працівники ТЦК.
ЯКИЙ ПОРЯДОК СКЛАДЕННЯ І ВРУЧЕННЯ ПОВІСТОК?
1.Повістка має бути складена зазделегідь (а не на місці!), містити усі особисті дані особи, підпис керівника ТЦК та бути скріплена печаткою;
2.Повістка вручається уповноваженими особами особисто в руки (якщо це працівники ТЦК, то не будь-які, а спеціально уповноваженими на вручення повісток);
3.Місце вручення повісток в чинному законодавстві не визначено, тобто це може бути будь-де;
4.У разі відмови від отримання повістки має бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.
ПРАЦІВНИКИ ТЦК НЕ МАЮТЬ ПРАВА: вимагати перевірки особистих документів, самовільно проникати до житла та не можуть здійснювати затримання.
Відмова від отримання належним чином складеної та наданої повістки має наслідком накладення штрафу за ст. 210 КУпАП (порушення правил військового обліку) в розмірі від 850 до 1700 грн або за ст. 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) - штраф від 3400 до 5100 грн.
Штраф накладається тільки після складання та вручення особі протоколу про адміністративне правопорушення, розгляду керівником ТЦК справи в присутності особи та винесення постанови.
ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ СКЛАДАНННЯ ТА/АБО ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ Є ЗАКОННОЮ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ ВІД ЇЇ ОТРИМАННЯ.