ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС Б'ЮТЬ КОПИ?
Прикро про це говорити, та це є реальністю, що перейшла до нас з тих самих «мєнтовських» серіалів 90-х. Моніторинг незаконного насильства показує, що застосування катувань як незаконного методу розкриття кримінальних правопорушень або задля задоволення своїх інтересів, є стабільною проблемою, рівень якої не зменшується з роками. Саме тому, потрапивши у відділення поліції, ризик стати жертвою жорстокого поводження з боку поліцейських є достатньо високим.
ДЕКІЛЬКА ПОРАД У РАЗІ ПОБИТТЯ
1.Голосно кликати на допомогу – це не боягузтво, а спосіб вижити. По-перше, у коридорі можуть бути люди, а це – свідки. По-друге, жодний керівник не зацікавлений у створенні надзвичайної події у своєму відділенні – якщо почує, то є ймовірність, що прийде Вам на допомогу. Врешті-решт, працівник поліції у сусідньому кабінеті може мати інші погляди на допустимість катувань у своїй роботі.
2.Запам’ятайте імена поліцейських, які вас били (вони ж спілкуються між собою) та їхню зовнішність – це знадобиться вам в ході кримінального провадження, в рамках якого буде здійснюватись досудове розслідування за фактом Вашого побиття та необхідності впізнання працівників за фотографіями.
3.Намагайтесь залишити докази вашого перебування та побиття в кабінеті: якщо пішла кров – забризкайте нею покриття підлоги, непомітно зробіть мазок кров’ю на днищі стільця, при можливості заховайте закривавлену серветку десь за шафою чи батареєю опалення. Потім працівник прокуратури в присутності понятих зможе вилучити вказані речі, зробити відповідний аналіз крові — це і буде доказом того, що вас побили саме в службовому кабінеті відділення поліції. І чим більше таких слідів, тим краще!
У подальшому довести той факт, що вас побили в поліції досить складно, адже свідки відсутні, а поліцейські проти себе свідчити не будуть. Але все можливо!