ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ НОСИТИ З СОБОЮ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК?
У період дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років ЗОБОВ’ЯЗАНІ МАТИ ПРИ СОБІ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ РАЗОМ З ДОКУМЕНТОМ, ЩО ПОСВІДЧУЄ ОСОБУ, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України (частина 4 статті 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Ця норма набуде чинності саме 18 травня 2024 року і з того моменту кожен чоловік 18–60 років має цієї вимоги дотримуватися.
ЩО БУДЕ, ЯКЩО ЦЬОГО НЕ РОБИТИ?
Сам підписаний Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» НЕ ВСТАНОВЛЮЄ ЖОДНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЯКІСЬ ПОРУШЕННЯ
Оскільки норма вноситься саме у Закону України «Про правовий режим воєнного стану», шукаємо підказку про відповідальність саме там.
Особи, винні у порушенні вимог або невиконанні заходів правового режиму воєнного стану, притягаються до відповідальності згідно із законом (стаття 25 зазначеного Закону).
АЛЕ ТАКОЇ НОРМИ У КУпАП НЕ МАЄ
Можна припустити, що представники ТЦК могли б «карати» за статтею 210-1 КУпАП.
Стаття 210-1 КУпАП встановлює відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а мова йде про порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану