ПІЛЬГИ НА КОМУНКАЛКУ З УБД: особливості отримання
Статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих захисників і захисникам передбачено пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг.
Право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг мають:
учасники бойових дій – 75%;
особистістю інвалідності внаслідок війни – 100%;
члени сімей загиблих – 50%.
Право на отримання відповідних полів настає ЛИШЕ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСВІДЧЕННЯ учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, або члена сім'ї загиблого.
Якщо особа має бажання мати право на отримання пільги для оплати житлово-комунальних послуг, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України із ДВОМА ЗАЯВАМИ.
Перша заява – про внесення відомостей до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Друга заявка – про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (придбання твердого палива, скрапленого газу).
При поданні заяви про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, також слід надавати:
паспорт громадянина України;
документи, які підтверджують право на таку пільгу;
обліковий номер реєстраційної картки платника податків. Обидві заяви до Пенсійного фонду надаються:
або пільговиком особисто;
або в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України;
або надсилаються поштою;
або ж це може зробити член вашої сім'ї за довіреністю, посвідченою командиром військової частини, в якій проходить службу пільговик, або ж керівник лікувального закладу, якщо пільговик перебуває на стаціонарному лікуванні.
Також з такими заявами та документами можна надсилати уповноваженим особам виконавчих органів сільських, селищних чи міських рад відповідної територіальної громади або до військової адміністрації, або ж до Центру надання адміністративних послуг. У разі такого формування електронна справа, яка в електронному вигляді пересилається до органу Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів з дня її надходження.