ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБАМИ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ
Оформлення постійного обслуговування мають право отримати особи, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самотужки забезпечити побутове самообслуговування. Цей догляд встановлюється для того, щоб зменшити вплив таких речовин, мінімізувати їх слідки чи навіть здійснити профілактику, якщо вона є можливою.
Хто має право на постійний погляд
На такий погляд можуть претендувати наступні категорії осіб:
- ті, хто має інвалідність з дитинства, незалежно від свого нинішнього віку;
- люди, які мають інвалідність І групи;
- ті, хто досяг 80-річного віку;
- люди, які мають стійкі психічні захворювання та І чи ІІ групу інвалідності у зв'язку з ним;
- громадяни літнього віку та люди з інвалідністю, які нездатні до самообслуговування.
У всіх цих осіб є право отримати постійний перегляд.
Процедура оформлення
Аби оформити постійний перегляд за такою особою, потрібно звернутися до органу опіки та надати наступний перелік документів:
- Заява про те, що ви хочете виконувати постійний погляд за певною особою.
- Ваш паспорт (потрібен як оригінал, так і копія). Також потрібен паспорт особи, за якою буде відбуватися догляд.
- Медична довідка. Важливо, аби особа, яка хоче мати такий догляд, сама володіла достатнім для цього здоров'ям.
- Довідка про реєстрацію вашого місця проживання.
- Документи щодо права власності на майно або право користування ним.
- Довідка лікарської комісії, яка підтверджує те, що у зв'язку зі своїм станом здоров'я особа має потребу в постійному догляді.
Якщо йдеться про дієздатну особу, яка може усвідомлювати свої дії, однак потребує догляду у зв'язку зі станом здоров'я, потрібна її обов'язкова згода. Тому, коли мова про пенсіонера, він також має написати заяву про те, аби призначили особу, яка надаєме йому постійний погляд.
Юридичний супровід у цих питаннях дає можливість отримати кваліфіковану консультацію та підтримку всіх основних для вас процесів. Це спрощує взаємодію з державними органами та дає можливість усе якісно зробити відразу, не звертаючись за кілька разів до уповноважених установ для отримання довідок та інших документів. Наша команда має достатній досвід у таких питаннях, тож ви отримуєте можливість усе належним чином прийти та оптимізувати, не затягуючи оформлення обслуговування на тривалий час.
Постійний догляд встановлюється не лише за недієздатними особами. А відтак, процедура є простішою, ніж встановлення опікунства, та не вимагає попереднього рішення суду.
Чому можна відмовитися від оформлення служби
Серед таких причин можуть бути:
- недостовірність поданих документів;
- неналежний стан житлових умов особи, яка хоче забрати до себе проживання на того, за кого планує доглядати;
- спостерігається реальної потреби особи, за яку бажаєте встановити догляд, у такому догляді. Представники соціальних служб встановлюють, за рахунок побутового обслуговування людини, за якою встановлюють догляд, дійсно залежить від сторонньої допомоги.
Ну і важливо не забувати те, що для здійснення постійного обслуговування за особою, яка цього потребує, повинно бути забезпечено спільне проживання. Якщо в акті перевірки зі сторони соціальної служби розміщення не підтверджено факт спільного проживання, це підстава для відмови як в оформленні допомоги, так і в призначеній відповідній компенсації.
Що отримує надавач догляду
Відповідно до чинного закону «Про соціальні послуги» фізична особа, яка має постійний догляд за іншим не у форматі підприємництва, має право на компенсацію від держави. Наші фахівці детально консультують вас щодо розміру такої компенсації та умов її отримання. Людина, яка на постійній основі догляду за іншим та, у зв'язку з цим, не може працювати, отримує зарахування цього догляду до свого страхового стажу.
Ну і ще однією перевагою, яку отримує доглядальник, є можливість виїзду за кордон навіть під час воєнного стану. Звісно, йдеться не про самостійний виїзд, а про виїзд у якості супровідника особи, за якою створити догляд. Мобілізації доглядальник теж не підлягає.