НАГРУДНІ КАМЕРИ У ПРЕДСТАВНИКІВ ТЦК та СП: ЧИ ЗАКОННО?

НАГРУДНІ КАМЕРИ У ПРЕДСТАВНИКІВ ТЦК та СП: ЧИ ЗАКОННО?

Напочатку березня цього року у масмедія промайнула новина про те, що працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в Україні, які займаються врученням повісток військовозобов’язаним громадянам, планують забезпечити бодікамерами.

З одного боку – це плюс і для представників ТЦК та СП, і для самих громадян. Знову ж таки, всі бачила відео і про те, як чоловіки тікають від представників ТЦК та СП, і про те, як ці ж представники перевищують свої повноваження, незаконно використовуючи фізичний примус чи затримання.

АЛЕ ЩО З ТОЧКИ ЗОРУ ЗАКОНУ?

Про нагрудні камери всі ми чули не раз. Наприклад, поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку (стаття 40 Закону України «Про Національну поліцію»).

Застосування працівниками поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису здійснюється з метою попередження, виявлення або фіксування правопорушення. І логічно, що таке фіксування здійснюється за-для збору доказової бази.

У разі неявки особи до «військкомату» представник ТЦК та СП складе протокол і до нього долучить відео з камери. Далі керівник «військкомату» винесе постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ухилення від мобілізації.

Нагадаємо, що повістку оскаржити до суду – НЕ МОЖНА, а ось постанову про притягнення до адміністративної відповідальності – МОЖНА.

..і навіть уявімо, що таке трапилося з особою, вже йде суд, під час процесу доказування «вилізає» одна маленька деталь: КАМЕРИ ТО ВИДАЛИ, А ЗАКРІПИТИ ЇХ У ЗАКОНІ – ЗАБУЛИ!

ПОВІСТКУ МАЮТЬ ВРУЧИТИ ВАМ ОСОБИСТО У РУКИ, А ВИ МАЄТЕ ЗА ЇЇ ОТРИМАННЯ РОЗПИСАТИСЯ! РОБЛЯТЬ ЦЕ АБО ПРЕДСТАВНИКИ ТЦК ТА СП, АБО ВАШ РОБОТОДАВЕЦЬ!