Хто з чоловіків може виїхати з України під час воєнного стану?
Ми уже не одноразово стикалися з казусами, коли чоловіки намагалися незаконно покинути територію України: хто в перуці та з паспортом дружини, хто – в бебі-боксі чи за допомогою хабаря. Які ж правила діють на сьогодні?
Кабмін розглянув питання про виїзд українських чоловіків за кордон на обмежений строк і таки дозволив низці військовозобов’язаних залишати Україну.
На сьогодні громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон особи, які:
1. Визнані встановленим порядком непридатними до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку.
2. Постійно проживають за кордоном.
3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном.
4. Є уповноваженими представниками моніторингової групи, створеної відповідно до наказу Мінсоцполітики, та слідують для моніторингу умов перебування дітей за межами України.
5. особами з інвалідністю (незалежно від групи).
6. Для супроводу (стосується осіб з інвалідністю, тяжко хворих тощо).
7. Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою.
8. Виїзд осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на лікування за кордон Водії, які перевозять медичний вантаж, гуманітарну допомогу чи вантаж на потреби ЗСУ.
9. Далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.
10. Залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
11. Спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення.
Водії, які вказують метою перетину кордону перевезення гуманітарного вантажу, мають чітко обґрунтувати: який це вантаж, для кого він буде доставлений, яка потрібна для цього кількість машин. Місцеві військові адміністрації мають право скасувати право на виїзд за кордон, якщо особа вчасно не повернулася чи не привезла декларований у зверненні вантаж. Терміни перебування за кордоном для військовозобов’язаних такі: для водіїв та спортсменів – 30 днів; для далекобійників – 45 днів; для залізничників – 6 місяців.
Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов'язаних, які НЕ віднесені до вище перелічених категорій:
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями;
- визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
- чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
- жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»:
- працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України.
Для більш детальної інформації та запису на безкоштовну консультацію заповніть, будь ласка, форму нижче.