Черговий обвинувальний вирок за ухилення від мобілізації та історія про те, як робити НЕ треба.

Черговий обвинувальний вирок за ухилення від мобілізації та історія про те, як робити НЕ треба.

Нагадуємо, що відповідно до статті 336 КК України ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період –

карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Лановецьким районним судом Тернопільської області до 3 років позбавлення волі засуджено військовозобов’язаного, мешканця села Печірна Кременецького району, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Чоловік перебував на обліку в ТЦК та СП як військовозобов’язаний.

Після оголошення та проведення мобілізації у зв’язку з військовою агресією проти України обвинувачений пройшов медичний огляд та був визнаний військово-лікарською комісією придатним до проходження військової служби у ЗСУ.

Отримавши повістку для відправлення у складі команди до навчального центру для проходження військової служби у Збройних Силах України, не маючи правових підстав на відстрочку, чоловік не з’явився до ТЦК та СП.

ЧОМУ НЕ З'ЯВИВСЯ ДО ТЦК та СП?

«На військову службу йти не може, так як у нього є підсобне господарство, свійські тварини та город. Також, переживає за своє житло. Сім’ї у нього немає, а тому не вбачає підстав, чому йому необхідно йти служити. Вважає себе не придатним до служби та морально не готовим до її несення. Вину свою визнав в тому, що він пройшов лікарську комісію, отримав повістку, однак до військкомату не з’явився, так як психологічно не готовий до несення служби, сім`ї немає та переживає за свій будинок». Тож, друзі, огород, свійські тварини та відсутність сім’ї – НЕ є підставою для «відстрочки» від мобілізації!

Нагадуємо, що підстави надання відстрочки від мобілізації регулюються статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Крім того, питання ПСИХОЛОГІЧНОЇ НЕГОТОВНОСТІ ВОЮВАТИ вже розглядається у Верховній Раді України. Законопроект №9566 пропонує здійснювати призов громадян на військову службу під час мобілізації враховуючи морально-вольові якості кандидатів на призов, тобто вмотивованих осіб.