Аванс VS. завдаток: відмінності
Згідно зі статтею 570 ЦК України ЗАВДАТКОМ є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних йому за договором платежів, на підтвердження зобов'язання та на забезпечення його виконання. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завданням, вона знайдена авансом.
Приписи статті 570 ЦК України ширше випадково, коли договір було укладено, але одна сторінка видаляється від його виконання.
Внесення завдання як спосіб виконання зобов'язання може мати місце тільки в разі наявності зобов'язання, яке повинно було виникати на підставі договору купівлі-продажу.
Ознакою завдання є те, що він надає докази укладення договору, на забезпечення якого його видано, одночасно є способом платежу та способом забезпечення виконання зобов'язання.
На відміну від завдання, АВАНС – це лише спосіб платежу. Він не виконує забезпечувальну функцію, а виконує функцію помилкової оплати, яка підлягає поверненню у випадку невиконання зобов'язання.
ВІДМІННІСТЬ ЗАВДАТКУ ТА АВАНСУ ПОЛЯГАЄ У НАСЛІДКАХ, ЯКІ НАСТАЮТЬ У РАЗІ ПОРУШЕННЯ УМОВ ДОГОВОРУ ОДНІЄЮ ІЗ СТОРІН
Так, якщо порушення зобов'язань сталося з вини боржника, зобов'язання залишаються у кредитора, а якщо з ви кредитора, він зобов'язаний повернути боржники боржників у подвійному розмірі.
У свою чергу, аванс це форма попередньої оплати, яка при виконанні зобов'язання зараховується до основного платежу, а в разі невиконання зобов'язання - підлягає поверненню.
БУДЬ-ЯКИЙ ПОПЕРЕДНІЙ ПЛАТІЖ Є АВАНСОМ, ЯКЩО в договорі не створено зворотного.